ICO

Jak trafiłeś(aś) od razu tu, na tę podstronę i nie masz pojęcia o kryptowalutach, to obowiązkowo zacznij od wprowadzenia (INTRO) i ogólnych informacji nt. BITCOIN & BLOCKCHAIN.

Jeśli powyższe podstrony masz już za sobą i zdecydowałeś(aś) się brnąć w ten krypto-las dalej, to voila, zapraszam:

BG4

ICO Crowdsale czyli Initial Coin Offering to w najprostszym tłumaczeniu wczesna emisja tokenów (coinów, kryptowaluty) po bardzo promocyjnych cenach (z reguły od 0.45$ do 1$ za token).
Firma ściąga w ten sposób inwestorów i zbiera kapitał potrzebny do realizacji swego biznes planu, który obwieszczany jest w formie RoudMap’u, czyli „mapy z datami” przy których biznes plan zakłada dopięcie określonych etapów rozwoju projektu oraz przewiduje cenę/wartość swojej kryptowaluty (tokenów) w tym konkretnym terminie.
Można więc to nazwać wczesną emisją akcji, gdzie akcje sprzedawane są w formie tokenów/kryptowaluty.

Przykładowy ROADMAP (biznesplan):

JULY 2013
-Development & Live Trading Starts
AUGUST 2017
-Building platform for outside capital
-After four years of successful live trading we decided to build a public platform.
OCTOBER 2017
-Beta Test of the Investment platform
-Investment platform for outside capital got done in October, and has been successfully tested daily with invited beta users.
DECEMBER 2017 – ICO Crowdsale Starts – 1 MYX = $0.45-$1.00
-ICO Crowdsale starts with the initial price of $0.45-$1 USD per coin.
JANUARY 2018 Price Target: 1 MYX = $15-$20
-Lending Platform Starts
-Listing on External Exchanges (Coinexchange.io, Cryptopia)
-Launch of Internal Exchange (January 15th)
-Block Explorer
FEBRUARY-MARCH 2018
Price Target: 1 MYX = $50-$80
-Aggressive Marketing campaigns
-Listing on HitBTC, CoinMarketCap
-Desktop/Mobile wallet release
-Monyx Mining Pool
APRIL-DECEMBER 2018 – Price Target: 1 MYX $100-$150
-Robo Advisory Service
-Institutional Investors
-Listing on Major exchanges
-Future development of the platform
RoadMap
W fazie ICO firma wysprzedaje określoną część całego, przewidywanego pakietu swych tokenów (np 10.000.000 z 30.000.000) w ściśle określonych okienkach czasowych.
Jeśli projekt jest rzeczywiście interesujący i wzbudza zaufanie, ICO trwa kilka minut lub nawet sekund. Jest to wtedy bardzo stresująco-irytujący (delikatnie mówiąc) czas dla potencjalnego inwestora, który próbując „załapać się” na te najkorzystniejsze oferty, spotyka się z reguły z takimi smaczkami, jak przeciążenie serwerów i przeróżne błędy strony, spowodowane ogromną ilością prób połączenia.
No, ale „szczęśliwcy” dokonują wymarzonego zakupu i od tej pory pozostaje im już tylko śledzić roadmap i czekać na rozwój firmy. No i mieć nadzieję, że nie wpakowali swych pieniędzy w kolejny „shitcoin” lub typowy „scam”, czyli oszustwo, które miało na celu jedynie wyciągnięcie hajsu od naiwniaków.
Tak, niestety zdarza się to często. Dlatego inwestycje w ICO również, jak granie na giełdzie czy ruletka, są bardzo ryzykowną sprawą.
Podstawą takich inwestycji jest dokonanie jak najlepszego rozeznania się w temacie (research) poprzez sprawdzenie co dana firma dokładnie proponuje, jakie ma założenia, czym się wyróżnia na tle konkurencji, kto za całym pomysłem stoi, ile ma śledzących na profilach socjalnych, co o tym mówi internet itd, itp.


Przykładowe ICO:

Maximum Supply: 24,000,000 MYX
– tyle tokenów będzie wyemitowanych całkowicie (im mniej, tym lepiej, gdyż ich wartość powinna być wtedy znacznie większa aniżeli w przypadku bezlimitowej emisji)
ICO Crowdsale: 8,000,000 MYX
– tyle tokenów firma zamierza udostepnić w przedsprzedaży, czyli w fazie ICO
Initial Price: $0.45-$1.00 (USD)
– ramy cenowe w fazie ICO (faza podzielona jest na np 8 rund, po 1.000.000 tokenów na rundę, każda kolejna runda w osobnym okienku czasowym i na wyższej stawce, od 0.45 do 1$)
ICO Referral Commission: 3 Levels: 8% + 2% + 1%
– bonusy za polecenia, czyli jak kupiłem 100 tokenów, a ludzie którzy weszli w projekt z mojego linku referencyjnego, z mojego bezpośredniego polecenia i również wzięli udział w ICO, to firma dodaje mi 8%, czyli w tym przypadku 8 tokenów z pierwszej, bezpośredniej linii poleceń. Jeśli pierwsza linia poleciła to kolejnym, to ja mam odpowiednio następne 2% i następne 1% za linię trzecią. Czyli razem dostałem dodatkowe 11 tokenów. Taki bonusik, który firmy dodają, by zbudować jak najszybciej społeczność i zainteresowanie, bez wydawania na reklamę…

Typowe zasady zakupu tokenów w fazie ICO:
1. Rejestracja i otwarcie konta na stronie firmy – często można to zrobić jedynie z linka referencyjnego
2. Wpłacenie określonej ilości BTC (tyle, by starczyło na ilość tokenów, jaką zamierzamy zakupić) – przelew należy zrobić najlepiej kilka dni przed ICO, tak by mieć pewność, że w momencie „otwarcia  bramek” nasze BTC są już potwierdzone i gotowe do użytku
3. Zalogowanie się przed czasem rozpoczęcia ICO – gdy zegar odliczający dobije do 0 należy odświeżyć stronę i, o ile nie wywaliło nas z serwera, próbować dokonać zakupu. Powodzenia.
4. Wypełnienie pozycji zakupu – polecam opanować podniecenie i przeczytać dokładnie co i gdzie powinno się wpisywać w wyświetlonej właśnie tabelce. Ludzie często wpisują np ilość tokenów, jakie chcą nabyć (dajmy na to 300) w miejscu, gdzie powinni wpisać ile BTC chcą przeznaczyć na zakup…
5. Zakup
Niby proste, ale… zobaczycie sami ile to prób (spowodowanych przeciążeniami serwera), nerwów, wulgaryzmów i wszelakiej, werbalno/komentarzowej agresji i jadu kosztuje.
Ale to normalne. Tak było, jest i będzie.
Ci, co nie załapali się na żadne rozdanie w ICO, poza soczystą polszczyzną jaką z pewnością uraczą swoje cztery ściany, mogą zawsze poczekać na otwarcie giełdy wewnętrznej i przy sprzyjającej okoliczności zakupić tokeny. Radzę nie robić tego „na hura”, w pierwszy dzień, tylko poczekać, aż fala entuzjazmu lekko zejdzie, a wraz z nią pojawi się pierwsza korekta ceny. Z reguły nie spadnie ona do poziomu cen z ICO (choc i tak się zdarza), ale jeśli projekt rzeczywiście jest dobry, to nawet zakup tokenów po 5$ pozwoli się dobrze i szybko odkuć.
Poza tym, mając już konto i profil na danej platformie, zawsze można (i trzeba) na spokojnie śledzić ich poczynania. Być może warto będzie zainwestować np. w program lendingowy firmy (z reguły otwierają go zaraz po zakończeniu ICO)…

No i teraz tak: Co ja z tym wszystkim robię (?), czyli szumnie zwana STRATEGIA INWESTYCYJNA (na przykładzie powyzszego RoadMap’u firmy MonyX):
1. Sprawdzam co i jak z projektem (strona www, roadmap, white paper, profile na socjalach, opinie o nich na yt, itd. itp.). Jeśli uznam, że ma to szanse, to ryzykuję i wchodzę.
2. Grudzień – Kupuję, a przynajmniej staram się kupić, tokeny po jak najmniejszej cenie. Dajmy na to, że w powyższym projekcie, zakupiłem 300 tokenów po 0.65$ – czyli wydałem razem około $200 (oczywiście w postaci BTC)
3. Czekam. Sprawdzam od czasu do czasu co tam się dzieje z projektem. Na ich stronie i profilach.
4. Styczeń-Luty (bo bądźmy normalni:  zawsze są obsuwy) – Jeśli nic się nie dzieje, a miesiące mijają, to godzę się z porażką i żegnam z zainwestowanymi $200…
5. Jeśli jednak firma prze do przodu zgodnie z roadmap’em, to:
-Luty – Sprzedaję 30% tokenów (90MYX) na giełdzie wewnętrznej po 15$. Czyli wyciągam z inwestycji $1.350  (z czego około 50% inwestuję w jakieś nowe ICO (czyli wpycham w inwestycje już nie $200, a minimum $500…)
-Kwiecień/Maj – Sprzedaję kolejne 30% tokenów (90MYX), na giełdzie wewnętrznej lub zewnętrznej, po 80$. Wyciągam zatem kolejne 7.200$ (czystego zysku) z czego 25-30% inwestuję w kolejne ICO lub zamrażam jako BTC (lub to i to), a resztę wybieram. Obowiązkowo! Bo „miliony na ekranie” to tylko cyferki. Liczy się to, co w portfelu!
Wyciągam zatem, niech już będzie, że po różnych opłatach transferowych, około 5.000-5.500$ razem, z dwóch sprzedaży, na czysto, do portfela (z zainwestowanych 200$!). W 6 miesięcy.
No i wciąż mam 40% tokenów (120MYX), które inwestuję (na przykład) w LendingProgram (czyli kredytuję dany projekt ze stopą zwrotu 40-50%(!!) na miesiąc, przez 5-10, a może i w nieskończoność miesięcy (póki tylko projekt będzie dychał – im dłużej tym lepiej (i drożej, bo znaczy to, że był to strzał w dziesiątkę i firma się rozwija!).
Czyli licząc 1MYX=80$ (tylko!), to te 120MYX zainwestowanych w lending, powinno dawać mi średnio 4.000$ na miesiąc (za nic; czysty, pasywny dochód), przez kolejne 5-10, a może i w nieskończoność miesięcy. Ot taka „pensyjka za nic” (bo moje 200$ już dawno odebrałem…).

Reasumując: w kolejne 6 miesięcy (pesymistycznie, jak firma i projekt „klękną” w rok po ICO…) powinienem dostać razem kolejne 32.000$ (6x4k+zwrot tych MYX’ów).
Zatem ogólny zysk, powiedzmy, że bez inwestowania w kolejne projekty (choć nie wiem, kto nie zacznie inwestować, jak zobaczy co tu się wyrabia…), to jakieś 40.000$ w 12 miesięcy. Tyle, przy dobrym strzale, może zrobić 200$.
Tak to mniej więcej wygląda.
PS: Teraz pomyśl, co przyniesie ta kolejna inwestycja, poczyniona z zysku wyciągniętego chociażby tylko w lutym, czyli te 500$. A kolejna? No właśnie.

Wiem, nie wierzysz. Też nie wierzyłem. Nikt nie wierzy. I o to chodzi. Przede wszystkim tym, którzy nie chcą byś uwierzył. Dopóki oni już to wszystko „ogarną”….

Invest w BTC

Teraz jasnym staje się również ta straszna trwoga i galopująca legislacja. Niemalże we wszystkich krajach, począwszy od USA.
Takie pieniądze muszą zostać opodatkowane. I to jak najszybciej. Mam nadzieję zdążyć zrealizować choć kilka inwestycji, zanim Wuj Sam tego zakaże, albo dowali z 50-60% podatek…
Tax

I na koniec:  Dlaczego zainwestowałem tylko 200$?
Bo mimo sprawdzenia wszystkiego co mogłem oraz godzinach spędzonych na gapieniu się w fusy i kryształową kulę, wciąż nie mam pojęcia, czy ten projekt wypali. Zainwestowałem zatem w ten i 10 kolejnych. Wszędzie po 100$-200$ (no ok: w niektóre znacznie, znacznie więcej – ale to już kwestia możliwości finansowych i głupoty…).
Czy wszystkie okażą się „scamem”? Hmmm. Możliwe. Wtedy lipa.
Ale wystarczy, że wypali choć jeden, a jestem w domu.
A jak powtórzę to kilka razy, to w kilku domach. W tym wymarzonym dla siebie i w kilku na wynajem (z czego minimum jeden na Kanarach!).
No i co najważniejsze: bez budzików i pier…onych kretynów z którymi muszę się obecnie cackać jak z pieprzonym jajkiem tylko dlatego, że to od nich zależy czy i ile zarobię!

Wiesz już teraz co to ICO i jak to ugryźć.
Zapraszam zatem na kolejną podstronę, gdzie będziesz mógł(a) sprawdzić w co dokładnie zainwestowałem swoje pieniądze i sprawdzić, czy aby nie warto byłoby się podpiąć zamiast siedzieć i marnować kolejne sekundy.

Kliknij na —>MOJE INWESTYCJE<—

 

Wilk z WallStreet 3

 


 

News’y, prognozy, ICO (znajdziesz to na poniższej playliście):